Alternative Dispute Resolution Center

Facilitace | Centrum pro řešení mimosoudních sporů ADRC

Facilitace

ADRC Vám nabízí služby facilitace. Specializujeme se na firemní facilitaci. Výběr místa, kde má facilitace proběhnout je na klientovi. My přijedeme na toto místo a pomáháme s řešením problému.

Slovo facilitace pochází z latinského slova facile, neboli zjednodušení. Facilitátor je člověk, který usnadňuje a vede komunikaci při skupinovém setkání, tak, aby se v daném čase dospělo k výsledku. Díky facilitaci má jednání strukturu. Během facilitace dostanou prostor všichni účastníci, aby mohli vyjádřit své názory. Skupina se drží cíle, který toto jednání má a pokud se diskuze odkloní od probíraného tématu, facilitátor skupinu opět navede správným směrem. Na výsledku jednání mají všichni stejný podíl a nesou společnou odpovědnost. Facilitace pomáhá tedy skupině lidí diskutovat o věcech, o kterých je třeba diskutovat. Napomáhá při řešení problémů v týmech a dále všude tam, kde je třeba dosáhnout konkrétního výsledku v reálném čase. Výstupem je konsensuální dohoda ke spokojenosti všech účastníků.

 

Facilitace se zejména využívá při teambuildingu, na pracovních workshopech nebo poradách.

 

Výhody facilitace

  • časová flexibilnost
  • klienti si sami určují téma, které potřebují řešit,
  • lze zprostředkovat přes videohovor
  • skupina efektivně tvoří možnosti řešení a tyto možnosti zvažuje
  • výstupem je konsensuální dohoda ke spokojenosti všech účastníků
  • všichni účastníci dostanou prostor vyjádřit své názory

 

Aktuální ceník facilitace najdete ZDE

 

Našim cílem je poskytnout Vám rychlé, kvalitní a cenově dostupné služby tak, abyste mohli Váš spor vyřešit co nejdříve a pod jednou střechou.

Naše služby poskytujeme také online.


Křenová 26
Brno 602 00
info@adrc.cz
+420 773 034 864