Alternative Dispute Resolution Center

Mediace a e-mediace | Centrum ADRC - Křenová 26 Brno

Mediace a e-mediace

Moderní a rychlá metoda řešení sporů za asistence mediátora / mediátorky. 

Mediátor vede jednání sporných stran tak, aby směřovalo k vzájemně přijatelné dohodě. Dohoda je výsledkem spolupráce obou stran. Mediátor je zodpovědný za správný proces mediace a umožňuje stranám komunikovat v bezpečném a neformálním prostředí. Strany mediačního jednání jsou ti, kteří rozhodují o výsledku sporu. Více o mediaci se dočtete i na našem blogu, kde se popisu procesu mediace věnujeme podrobně. ADRC nabízí možnost využít i online mediaci (ODR). To znamená, že pomocí Skype, Google Meet a Messenger komunikujeme s oběma stranami sporu, pokud si to přejí. Při online mediaci může mediační jednání probíhat z pohodlí a soukromí domova, bez nutnosti navštívit naši kancelář v Brně.

Zásadní výhody mediace jsou

  • Rychlost - proti soudnímu jednání je úspora času o 80%
  • Cenová dostupnost - ve srovnání se sporem řešeným soudně, úspora až 70 %
  • Časová flexibilnost - klienti si sami určují, kdy chtějí svůj spor řešit, ve srovnání se soudem, kde termín určuje soud či jiná autorita
  • Jde o metodu win win, nejde zde o vítěze a poraženého
  • Neformálnost - jednání u mediátora probíhá neveřejně a na rozdíl od soudního jednání důvěrně a neformálně
  • Diskrétnost - mediátor je ze zákona povinen zachovávat mlčenlivost
  • Dobrovolnost - mediací obě strany deklarují, že problém chtějí řešit a vyřešit (v soudním řízení chce problém řešit zpravidla jen žalující strana); mediaci lze kdykoliv ukončit

V případě, kdy Vám soud nařídil první setkání s mediátorem a nevíte si rady jak postupovat, v našem článku naleznete potřebné informace o soudem nařízeném setkání se zapsaným mediátorem.

Pokud potřebujete poradit jakými způsoby lze Váš spor vyřešit, nebo jste se již rozhodli svůj spor řešit mimosoudně, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Na této stránce naleznete aktuální ceník mediace a online mediace.

Našim cílem je poskytnout Vám rychlé, kvalitní a cenově dostupné služby tak, abyste mohli Váš spor vyřešit co nejdříve a pod jednou střechou.

Naše služby poskytujeme také online.


Křenová 26
Brno 602 00
info@adrc.cz
+420 773 034 864