Alternative Dispute Resolution Center

Blog | Centrum pro řešení mimosoudních sporů ADRC

Blog

5.2.2023
Propojení HR a mediace
Článek na téma: Propojení HR (personálního řízení) a mediace. HR je důležitou součástí firem, role HR specialistů se postupně rozšiřuje a zahrnuje i témata jako řešení personálních problémů. Mediace má potenciál být užitečným nástrojem pro řešení těchto situací a také vylepšuje firemní kulturu.
28.1.2023
Jak řešit konflikty
Naučte se řešit konflikty efektivně s tímto návodem. Zjistěte příčinu, komunikujte efektivně, pochopte pocity druhé strany, ujasněte si potřeby a uzavřete dohodu. Poslední krok je zajistit, aby byla dohoda dodržena a přenastavit podmínky pokud dohoda nefunguje.
25.1.2023
Jak funguje mediace v Česku
Mediace se stává stále populárnější volbou pro řešení sporů v České republice. Místo toho, aby se strany sporu obrátily na soud, mohou se rozhodnout pro mediaci, která nabízí řadu výhod v porovnání s tradičním soudním řízením. Přečtěte si více o tom, jak funguje mediace a proč by mohla být pro vás tou správnou volbou.
2.1.2023
Zkušenosti z kurzů mediace - rozhovor s personalistkou pro VUT v Brně
Povídáme si s Janou, která se zúčastnila našich kurzů mediace. Jana se profesně zabývá "HR" a pracuje jako personalistka pro VUT v Brně.
21.10.2022
Jak efektivně řešit rozvod pomocí mediace
V článku se zabýváme složitostí rozvodu a důležitostí citlivého přístupu k oběma partnerům a dětem během tohoto těžkého období. Mediace, může pomoci snížit konflikt a poskytne prostor pro nalézání vzájemně prospěšných řešení. Cílem mediátora je vést bývalé partnery k dohodě, která je poté předložena soudu.
12.10.2022
Zlepšení komunikace a zvládání konfliktů
Kurz: Komunikace a konflikty na pracovišti
9.10.2022
Soudem nařízené první setkání s mediátorem/mediátorkou
Nařídil vám soud první setkání s mediátorem/mediátorkou? Nebojte se, jedná se o běžný postup. V tomto návodu vás provedeme procesem soudem nařízeného prvního setkání s mediátorem/mediátorkou.
1.10.2022
Mediace - moderní způsob jak řešit spor
V tomto článku vám pomůžeme najít odpovědi na nejčastější otázky spojené s mediací - co je to mediace, kdo je to mediátor/mediátorka, jak proces mediace probíhá, jaké jsou základní principy mediace a v jakých případech lze mediaci využít namísto klasického soudního jednání.
8.11.2021
Jak se stát mediátorem / mediátorkou?
Pro zájemce o výkon povolání mediátora / mediátorky jsme napsali tento článek, který odpovídá na časté dotazy. Zjistíte jaké jsou podmínky pro povolání zapsaného mediátora.
12.10.2021
Deset častých dotazů o mediaci
V tomto rozhovoru vám mediátor Jan popíše mediaci jako způsob smírného řešení sporů bez nutnosti zapojení soudů nebo právníků, představuje roli mediátora a vysvětluje výhody mediace, jako jsou úspora času a peněz a schopnost řešit spor podle společného rozhodnutí stran.
31.8.2021
Mediace v Brněnské drbně
Přectětet si článek o naší kanceláři a mediaci
18.12.2020
Máte předpoklady stát se mediátorem/mediárkou?
Zkuste tento online test osobnosti.
17.5.2020
5 výhod mediace při rozvodu
Pokud právě procházíte těžkým obdobím rozvodu, v tomto krátkém článku se dozvíte, jak vám může mediace pomoci.

Křenová 26
Brno 602 00
info@adrc.cz
+420 773 034 864